Croatian Makers liga

Što je Croatian Makers liga?

Croatian Makers liga je dio projekta Croatian Makers koji je 2014. godine pokrenuo Institut za razvoj i inovativnost mladih (IRIM).

Cilj Lige je omogućiti široko uključivanje robotike, automatike i programiranja u edukaciju u osnovnoškolskom uzrastu.

Platforma na kojoj se odvija liga je edukacijski robot mBot (Bluetooth verzija) koja nudi vrlo jednostavan ulazak u svijet robotike, ali omogućava i naprednije korištenje.

Natjecanje je podijeljeno u dvije kategorije: 1.-5. i 6.- 8. razred osnovne škole te se kola natjecanja održavaju otprilike jednom mjesečno.

Zadaci su zamišljeni poput  praćenje crte, pronalaženje izgubljenog prijatelja i izbjegavanje prepreka.

Udruga za robotiku “Inovatic” u suradnji sa Prirodoslovno – matematičkim fakultetom Split je koordinator i domaćin održavanja natjecanja za splitsku regiju.

Pogledajte galeriju istaknutih slika sa natjecanja u školskoj god 2016./17. na splitskom Pmf-u;