Ljetni kamp Split

Udruga Inovatic organizira dva besplatna ljetna kampa: Ljetni kamp 2022. i Ljetni kamp 2023.
Ljetni kampovi su osmišljene kao sedmodnevno okupljanje djece iz raznih krajeva Hrvatske te njihovo aktivno, svakodnevno sudjelovanje u radionicama robotike.
Uz radionice za djecu će biti organizirani i razni izleti u Gradu Splitu, odlasci u prirodu (Zvjezdano selo Mosor), posjetu muzeja, sportske i morske aktivnosti, prezentacije utjecaja robotike u stvarnom svijetu kroz stvarne primjere iz prakse, a sve uz pratnju i nadzor stručnih osoba.
Uz radionice robotike djeca će prisustvovati i predavanjima iz ostalih STEM područja gdje će im zanimljivi predavači prezentirati i približiti i ostale znanstveno – prirodoslovne discipline iz STEM područja.
Planirani broj polaznika po kampu je dvadeset djece iz cijele RH.

Kamp uključuje besplatan smještaj i hranu za sve polaznike škole.

*Kriteriji odabira polaznika bit će usmjereni prema djeci iz dijelova Republike Hrvatske pogođenih potresima, manjim mjestima gdje djeci navedeni programi nisu dostupni te na djecu sa lošijim socijalnim statusima.