NMT – natjecateljski program

Trajanje programa: 60 školskih sati, listopad 2023.  –  svibanj 2024.

Dinamika održavanja: jednom tjedno u trajanju od 90 minuta.

Pravo upisa: prošlogodišnji polaznici 5. – 8. razreda na preporuku predavača/mentora.

Kratki opis programa:

Natjecanje mladih tehničara (NMT) organiziraju i provode Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta, Agencija za odgoj i obrazovanje, Hrvatska zajednica tehničke kulture, županijski i gradski uredi za prosvjetu, kulturu, informiranje, sport i tehničku kulturu, županijske i gradske zajednice tehničke kulture te udruge tehničke kulture.

Natjecanje se provodi na temelju redovitog, izbornog i izvannastavnog programa tehničke kulture te programa dodatne nastave sadržane u Hrvatskom nacionalnom obrazovnom standardu i programima posebnih tehničkih kompetencija (znanje, vještine, samostalnost i odgovornost) koje se stječu u izvannastavnom i izvanškolskom programu tehničke kulture.

Više o pravilima i propozicijama natjecanja možete vidjeti na stranicama Hrvatske zajednice za tehničku kulturu : hztk.hr

Naša udruga aktivno priprema svoje članove i sudjeluje na Natjecanju mladih tehničara, naročito u kategorijama:
– Robotsko spašavanje žrtve (P-kategorija)
– Robotika (H-kategorija)
– Automatika (P-kategorija)

Zahvaljujući potpori i sufinanciranju od strane Hrvatskog robotičkog saveza (hrobos.hr) u 2019. naša udruga je osigurala dodatna sredstva za uspješniju pripremu i sudjelovanje na ovom tipu natjecanja.


Izvještaji sa dosadašnjih natjecanja na kojima smo sudjelovali:

62. natjecanje mladih tehničara (2019./2020.) – državna razina (nije održano zbog Covida -19)

62.natjecanje mladih tehničara (2019./2020.) – županijska razina

61. natjecanje mladih tehničara (2018./2019.) – državna razina

61. natjecanje mladih tehničara (2018./2019.) – županijska razina

60. natjecanje mladih tehničara (2017./2018.) – državna razina

60. natjecanje mladih tehničara (2017./2018.) – županijska razina

59. natjecanje mladih tehničara (2016./2017.) – državna razina

59. natjecanje mladih tehničara (2016./2017.) – županijska razina