Proljetna radionica u Zvjezdanom selu mosor

Proljetna radionica u Zvjezdanom selu mosor

U zvjezdarnici naših partnera na projektu “Bilo kuda STEM svuda”, udruge Zvjezdano selo Mosor (ZSM) u Gornjem Sitnom je 19. travnja održana jednodnevna radionica za učenike osnovnih škola. Pohađalo ju je ukupno dvanaest učenika iz Splitsko-dalmatinske županije i grada Zaboka.

Polaznici su na radionici robotike koristeći Fischertechnik setove i MicroBit kontrolere – izrađivali i programirali različite automatizirane modele, poput semafora za vozila, sušila za ruke i sl. Kroz igru i zabavu, stečena su korisna znanja i vještine iz osnova elektroničkih krugova, mehanike i konstrukcije, te programiranja u grafičkom programskom jeziku. Jednodnevnu radionicu je održao Jozo Pivac, predsjednik Udruge za robotiku “Inovatic”.