Proljetne radionice robotike 2022. “Bilo kuda STEM svuda”

Proljetne radionice robotike 2022. “Bilo kuda STEM svuda”

U periodu 19.4. – 21.4. 2022. su održane trodnevne radionice robotike za učenike uzrasta 10-14 g. Polaznici su se upoznali sa Lego Mindstorms EV3 edukacijskim setom te su konstruirali i programirali robotsko vozilo. Posljednji dan radionica naučena znanja su primjenjivali na stazi te su programirali robotsko vozilo da u što kraćem vremenskom periodu prijeđe istu. Radionice su vodili predavači naše udruge Slavica Jurčević i Jozo Pivac. Djeca su sa oduševljenjem otišla svojim kućama, a njihov osmjeh još je jedna potvrda da je projekt “Bilo kuda STEM svuda” sjajan način popularizacije STEM-a među mladima. Radionice su održane u sklopu višednevnih projektnih aktivnosti na projektu “Bilo kuda STEM svuda” koji je financiran sredstvima Europskog socijalnog fonda.