World Robot Olympiad (WRO)

WRO – World Robot Olympiad (svjetska robotička olimpijada) se održava u svijetu od 2004. U njoj se na LEGO Mindstorms ili Lego Spike platformi natječu djeca iz cijelog svijeta na nacionalnim natjecanjima, a najbolji dobivaju priliku nastupiti na svjetskoj završnici. Učenici rade zajedno kao tim i pronalaze vlastita rješenja. Vode ih mentori, koji im istovremeno prepuštaju da sami donesu odluke koje će ih dovesti do rezultata. Naglasak na natjecanju je u osmišljanju robota i programa da samostalno savlada razne izazove na robotskoj stazi. U ovako poticajnom okruženju  natjecatelji napreduju usvajajući nova znanja i vještine.

Hrvatski robotički savez u suradnji sa mađarskim organizatorom WRO natjecanja – EDUTUS sveučilištem, organizira i provodi ovo natjecanje u našoj zemlji od 2019.

Više o pravilima i kategorijama samog natjecanja pogledajte na: wro.hr

WRO 2019.

WRO 2020.