Lego Mindstorms EV3

Lego Mindstorms spada među vodeće konstrukcijske robotičke setove te ga odlikuje veliki izbor mehaničkih i konstrukcijskih elemenata, motora i senzora. Ovakvi roboti koriste programibilno sučelje koje ima naprednije mogućnosti poput pohranjivanja jednog ili više programa unutar robota te povezivanje većeg broja motora i senzora istovremeno. Lego Mindstorms pruža raznovrsne oblike sučelja za programiranje, od vizualnog oblika programiranja pa sve do tekstualnog programiranja u programskim jezicima poput Pyton-a. Može se programirati žično i bežično putem stolnih, prijenosnih ili mobilnih uređaja. Sadrži raznovrsne napredne konstrukcijske i mehaničke elemenate za slaganje raznih oblika robota poput robotskih vozila, robotskih ruku, raznih modela industrijskih strojeva te ostalih modela i simulacija tehničkih uređaja i strojeva.

Lego Mindstorms set je preporučljiv za uzrast učenika od 10 godina pa nadalje ili za učenike koji su već prošli neki od početnih programa poput Lego WeDo programa.

Učenici koji upišu ovaj program imaju između ostaloga priliku sudjelovanja na svjetskim vodećim natjecanjima iz Lego Mindstorms robotike od kojih su najpoznatiji First Lego League (FLL) i World Robot Olympiad (WRO) koji se održavaju na državnoj razini jednom godišnje u Zagrebu.

Neke od projekata sa naših radionica možete pogledati ovdje:

Mindstorms EV3 – Robotic arm

Mindstorms EV3 – Maze bot

Mindstorms EV3 – Color Sorter

Mindstorms EV3 – Pick and place

Mindstorms EV3 – Bridge tank

Mindstorms EV3 – Counter

Mindstorms EV3 – Truck

Mindstorms EV3 – Ramp

Mindstorms EV3 – Windmill

Mindstorms EV3 – Helicopter

Mindstorms EV3 – Helicopter 2

Mindstorms EV3 – Airplane

Mindstorms EV3 – Remote car control

Minstorms EV3 – Gorilla

Mindstorms EV3 – Insekt