Lego WeDo 2.0

Lego WeDo je edukacijski alat namijenjen poučavanju mladih početnika u području robotike te ostalih STEAM vještina. Karakterizira ga odličan spoj lego kockica sa dodatnim lego elektromotorima i senzorima što sve zajedno pruža djeci odličan alat za ulazak u svijet robotike.

Odličan je izbor za djecu mlađe dobi gdje već sa 6 i 7 godina mogu samostalno stvarati svoje prve projekte u robotici.

Veliki izbor lego kockica u setu pruža djeci mnogo prostora za kreativnost, učenje kroz igru te razradu vlastitih ideja. Ono što daje posebnu motivaciju djeci je izazov programiranja i pokretanja lego robota. Lego programski jezik je prilagođen mlađoj djeci sa naglaskom na razvoju logike kroz povezivanje raznih naredbi u obliku slika i ikona unutar samog programa (djeca ne trebaju znati čitati da bi programirali).

Ovaj program je u prosjeku namijenjen djeci 6-10 godina, a mogu biti uključena po potrebi mlađa ili starija djeca ukoliko se pokaže opravdanost za tim.

Neke od projekata sa naših radionica možete pogledati ovdje:

Lego WeDo 2.0 biciklist

Lego WeDo 2.0 kamion za recikliranje

Lego WeDo 2.0 simulacija potresa

Lego WeDo 2.0 pčela

Lego WeDo 2.0 dizalica

Lego WeDo 2.0 rover

Lego WeDo 2.0 robotska ruka

Lego WeDo 2.0 Luna rover

Lego WeDo 2.0 krokodil

Lego WeDo 2.0 vozilo skretač

Lego WeDo 2.0 vozilo skretač 2

Lego WeDo 2.0 kornjača

Lego WeDo 2.0 žirafa

Lego WeDo 2.0 biljka mesožderka

Lego WeDo 2.0 vretence

Lego WeDo 2.0 pelikan

Lego WeDo 2.0 konj

Lego WeDo 2.0 gorila

Lego WeDo 2.0 žabe

Lego WeDo 2.0 škorpion

Lego WeDo 2.0 ptičje gnijezdo