WER Croatian Open

WER je napredno natjecanje iz robotike i programiranja koje koristi opremu proizvođača Abilix. Za sudjelovanje u projektu mogle su se prijaviti sve osnovne škole i udruge iz Croatian Makers lige kao i srednje škole iz STEM revolucije.

WER – Croatia Open je prirodan nastavak bogatih izvan-kurikularnih aktivnosti koje IRIM besplatno implementira u školskom sustavu. Natjecanje se održava početkom školske godine, a pobjedničke ekipe dobivaju ulaznice za središnje natjecanje u Šangaju. Otvoreni kupovi odvijaju se i u SAD, Kanadi, Australiji, te drugi Europski kup u Španjolskoj.

Općenito WER kup ima preko 500.000 natjecatelja godišnje u više od 30 zemalja. Pokrenut je u Kini 2000. godine, a prvo svjetsko natjecanje je održano 2013. godine.

                      

Udruga Inovatic aktivno priprema svoje članove te sudjeluje na WER Croatian Open natjecanjima.

Izvještaj sa dosadašnjih natjecanja;

WER Croatian Open 2018.

WER Croatian Open 2017.