DRŽAVNI PRVACI 15. ROBOKUPA!

DRŽAVNI PRVACI 15. ROBOKUPA!

Naši robotičari osvojili zlato na državnom prvenstvu iz elementarne robotike – 15. ROBOKUP-u, koje je održano 14. – 15. svibnja u Stubičkim Toplicama, točnije hotelu Matija Gubec.

Naime članovi naše udruge: Lora Bavčević (7.r), Ivano Tabak (8.r) i Pave Ljubić (6.r) na čelu sa mentorom i predsjednikom udruge Jozom Pivcem osvojili su 1. MJESTO i proglašeni smo kao NAJBOLJA EKIPA ovogodišnjeg Robokupa!

Robokup natjecanje je izuzetno složeno te sadrži tri elementa: strujni krugovi, programiranje mikroupravljačkog sučelja i robotske konstrukcije i programiranje, u kojima su natjecatelji trebali pokazati svoja znanja i vještine, a naši mladi robotičari su se u pokazali kao najbolji i zasluženo donijeli zlato u Split.

Na natjecanju je sudjelovalo sveukupno 15 ekipa, odnosno 45 učenika iz cijele zemlje.

Naši natjecatelji za svoj rezultat dobili su vrijedne nagrade: Micro:bit maqueen robote i besplatno sudjelovanje na Ljetnoj školi tehničkih aktivnosti koju ovo ljeto u Zadru organizira Hrvatska zajednica za tehničku kulturu (HZTK), ujedno i organizator Robokup natjecanja.